Svjetsko prvenstvo u raftingu: Zlatna medalja ostaje u Banjoj Luci u rukama domaćih veterana

Muški master tim Bosne i Hercegovine u disciplini sprint danas je osvojio prvu zlantu medalju na Svjetskom prvenstvu u raftingu, a osvojili su i bronzanu medalju u izuzetno teškoj disciplini H2H.

Čast da svim takmičarima uruči medalje imao je gradski menadžer, Bojan Kresojević, koji je istakao kako je izuzetno ponosan na tim iz Banje Luke.

-Banjalučki veterani osvojili su zlatnu medalju u kategoriji sprint. Imao sam čast dodijeliti medalje današnjim učesnicima na Svjetskom prvenstvu u raftingu koje se održava na našem Vrbasu. Sjajna organizacija i još bolji rezultati – poručio je gradski menadžer.

Master tim, u sastavu Igor Kuzmanović, Dragan Bijelić, Nebojša Tadić i Andrej Zamolo prošli su kroz cilj u vremenu od 73,14 sekundi, te su iza sebe ostavili Brazilce i Čehe.

Član ovog tima, Igor Kuzmanović, rekao je kako su prošli dosta prvenstava, ali da nikada prije nisu došli do medalje.

-Baš je bio red da se i to desi i to na našoj stazi. Trebalo nam je ovo u prvoj disciplini da se rasteretimo i da u nastavak takmičenja uđemo dosta smireniji. Staza je lutrija i za čas možeš da izgubiš mnogo vremena, znali smo da smo najbolji u sprintu, ali sve zavisi od toga kako ćeš odvesti trku. Zanimljivo je da je naša posada iz banjalučkog naselja, ‘Borika’ – poručio je Kuzmanović.

Na programu Svjetskog prvenstva u raftingu sutra će snage odmjeriti takmičari U19, U23 i kategorija „Open“ u disciplini H2H, kada će i biti dodijljene medalje.