Градоначелник упутио саучешће поводом смрти Тихомира Левајца

 In memoriam

In memoriam

Поводом смрти чувеног професора и књижевника Тихомира Левајца, градоначелник Бање Луке Драшко Станивуковић упутио је породици изразе најдубљег саучешћа.

Тихомиру Левајцу прошле године додијељен је „Златни грб Града Бање Луке“, за изузетан допринос у области образовања, културе и умјетности.

– Шаљући ријечи утјехе, присјећамо се доприноса који је господин Левајац дао нашем граду, кроз своја књижевна дјела у којима је описивао многе периоде Бање Луке. Преносећи знање нашим младим нараштајима, остао је упамћен у овом граду, а његова писана ријеч остаће као траг вјечности који је иза себе оставио – наведено је у телеграму. Како је навео градоначелник, одласком господина Левајца остаје велика празнина, али све оно што је чинио и оно што је записао, обавезује нас да заувијек чувамо успомену на њега. Господина Левајца памтићемо као човјека вриједног сваког поштовања, јер су сва његова дјела и свеукупан рад, достојни дивљења и дугог памћења. Саосјећам са вама због овог великог губитка – навео је градоначелник у телеграму.

Књижевник Тихомир Левајац преминуо је рано јутрос у Бањој Луци.

Тихомир Левајац рођен је 1937. године у селу Качулице, код Чачка.

Послије завршене основне школе у Слатини и гимназије у Чачку дипломирао је на групи Југословенска књижевност и српскохрватски језик на Филозофском факултету у Београду.

Свој радни вијек провео је у Медицинској школи и Гимназији Бања Лука радећи као професор, а за живота написао је бројна књижевна дјела. Међу књижевним дјелима које је објавио су и романи „За сунчевим кругом“, „Кружно кретање“, „Јопет суданија“, приповијетке „У кругу светиљке“, те путопис „Сањао сам Канаду“.

Левајац је био члан Удружења књижевника Србије, Удружења књижевника Републике Српске, Завичајног друштва „Са Овчара и Каблара“ у Бањој Луци и Удружења фрулаша у Чачку.