Више од 700 успјешно ријешених захтјева за легалност, градоначелник: Ријешити некоме стамбено питање, значи ријешити његово животно питање

 Фото: А. Чавић

Фото: А. Чавић

– Настављамо са уручењима рјешења о легалности објеката, а у првих пет мјесеци ријешено је 700 предмета на подручју Бање Луке.

Поручио је ово градончелник Драшко Станивуковић, који је уручио рјешења о легалности објеката за више бањалучких породица.

– Ријешити некоме стамбено питање, значи ријешити животно питање!  Бесплатна легализација је заправо начин на који смо нашим суграђанима помогли да ријеше своје стамбено, и на крају крајева животно питање и омогућили им да кончачно могу несметано укњижити и распполагати својом имовином, преписати је својој дјеци и унуцима – истакао је градоначелник.

Како је казао, након вишедеценијског чекања наши домаћини, који су у Бању Луку доселили током рата и своје куће градили у тешким временима односно у постратном периоду сада коначно могу укњижити своје објекте.

– У великој мјери овдје се најчешће ради о избјеглим и расељеним лицима и зато је бесплатна легализација једно од највећих националних питања која се могу рјешавати на локалном нивоу – рекао је Станивуковић.

Градоначелник је напоменуо да на подручју Бање Луке има велики број нелегалних објеката, који ће управо кроз овај модалитет бити ријешени.

Бања Лука има око пет хиљада неријешених случајава који годинама стоје у Градској управи. Ти људи су у протеклих пар мјесеци активирали своје предмете, а на овај број још 1.500 људи је предало захтјев за рјешавање овог питања. План је да у наредне двије године ријешимо 10.000 случајава, колико је процијењено нелегалних објеката на територији нашег града – закључио је Станивуковић.

Такође, градоначелник је искористио прилику и позвао све суграђане са подручја Бање Луке, чији објекат није легализован, а изграђен је до 2013. године да прикупе потребну документацију и предају је Градској управи на рјешавање.

Једна од сурађанки, чији је захтјев за легалност објекта успјешно окончан, је и Дијана Вујић из насеља Старчевица.

– Заиста сам захвална градоначелнику на иницијативи коју је покренуо и којом нам је омогућено да бесплатно легализујемо наше стамбене објекте. Наша процедура је јако брзо окончана. Предали смо папире у децембру и већ смо добили рјешење – истакла је она.

Процедура је успјешно окончана и за породицу Лолић из насеља Лауш.

– За кућу на Лаушу предавали смо папире 2016. године, који су дуго година стајали у Градској управи. У међувремену ми је и отац умро, па смо поново морали да активирамо предмет и да извадимо потребне документе. Захвалан сам градоначелнику и Градској управи, јер смо уз њихову подршку и упутства овог пута процедуру завршили јако брзо – за само мјесец дана – рекао је Лолић.