Након новчане подршке за незапослену дјецу погинулих бораца, креће се и у процес њиховог запошљавања

Формиран је регистар незапослених чланова породица погинулих бораца и Град креће проактивно у процес њиховог запошљавања.

-Наш задатак неће бити само да у јавним управама нађемо запослење за дјецу погинулих бораца, него и да посредујемо преко наших пословних партнера, друштвено одговорних компанија да код запошљавања уваже чланове породица чији су најмилији дали своје животе за Републику Српску – рекао је раније градоначелник Драшко Станивуковић.

Подсјећамо, Град је крајем прошле године додијелио за 351 незапослено дијете погинулих бораца новчану подршку од по 1.000 КМ.

Осим новчане подршке, Бања Лука је прва локална заједница која је кренула у процес системског рјешавања проблема запошљавања дјеце погинулих бораца.

– Тада приликом уручења новчане подршке, припремили смо формуларе у којима су дјеца погинулих бораца могла да унесу податке о својим квалификацијама, а на основу којих смо формирали регистар незапослених чланова из ових породица. И даље могу да нам се јаве они који желе да буду дио регистра и да им помогнемо при запошљавању – казао је овлаштени потписник у Одјељењу за борачко-инвалидску заштиту, Радивој Мајсторовић.

Како је истакао, Град ће пружати подршку и посредовати при проналаску посла, те је овом приликом позвао послодавце са подручја града Бање Луке да се активно укључе и подрже ову активност Града.

 Фото архива

Фото архива