Планирано оживљавање Дома омладине: Простор за младе и њихове идеје

 Фото: А. Чавић

Фото: А. Чавић

У склопу пројеката урбане ревитализације, за шта је Град приједлогом буџета предвидио 100.000 КМ, планирано је и оживљавање Дома омладине како би његови капацитети били максимално искориштени и стављени на располагање младима овог града.

Град је препознао потребу да средства усмјери у пројекте који ће обогатити садржај за младе.

Пројекат оживљавања овог градског простора захтијева неколико корака, а први кораци планирани су у овој години. Истим је предвиђено прилагођавање постојећег објекта, у којем ће након тога бити организовани бројни догађаји, манифестације, радионице и друга интересантна дешавања, која ће допринијети да се млади осјећају комфорније и испуњеније у свом граду.

Градоначелник Драшко Станивуковић раније је истакао да је идеја да Дом омладине постане „драгстор за младе“, односно алтернативна сцена која ће имати сва допуштења да критикује и предлаже све оно што је потребно, те на тај начин постане корективни фактор, како према градоначелнику и Градској управи, тако и према било чему што млади желе у овом граду.

Град жели направити амбијент у којем ће се млади осјећати корисно и слободно, те у том погледу већ постоје приједлози за нови модалитет рада Дома омладине.

С циљем да овај градски простор буде максимално искориштен и постане самоодржив, планирано је отварање кафетерије у којој би госте служили млади са Дауновим синдромом који су за то обучени, a у току је и разрада идеје о кориштењу новоизграђеног кровног простора као сцене на отвореном.

Кров на Дому омладине, који је реновиран у току прошле године, такође је у плану да се максимално искористи. У том смислу, већ су покренути разговори са невладиним организацијама и свима који су заинтересовани за овакав концепт, како би млади имали мјесто на којем ће своје могућности најбоље исказати.