На располагању младима: Мултимедијална опрема донирана Дому омладине

Представницима Града Бање Луке уручена је донација у виду мултимедијалне опреме намијењене за одржавање активности у Дому омладине.

Ријеч је о мултимедијалној опреми, коју је Институт за развој младих „Perpetuum mobile“ даровао и ставио на располагање Дому омладине, а опрема је обезбијеђена у оквиру пројекта „Клара Цеткин би се поносила“, који је реализован уз подршку УНДП-а и Владе Краљевине Шведске.

Примопредаји је присуствовала савјетница градоначелника за друштвене дјелатности Милада Шукало која је захвалила Институту за развој младих Perpetuum mobile“, УНДП-у и Влади Краљевине Шведске на овој значајној донацији.

– Поносни смо што Бања Лука учествује у програму „Жене на изборима у Босни и Херцеговини“, захваљујући којем је Институт „Perpetuum mobile“ добио прилику да реализује изузетно лијепе активности у просторијама Дома омладине посвећене Клари Цеткин – поручила је савјетница градоначелника.

Она је истакла да ће ова опрема добро доћи младима како би реализовали своје активности.

-Наша замисао је била да у овим просторијама направимо један радни простор, у којем ће млади људи, а посебно наше даме и дјевојке, имати прилику да се едукују, информишу али и да покрену своје старт-ап бизнисе и да се баве предузетништвом, те ће им у том смислу ова опрема бити од велике користи – истакла је савјетница Шукало.

Извршни директор Института за развој младих „Perpetuum mobile“ Илија Трнинић казао је да је пројекат Института „Клара Цеткин би се поносила“ подржан у оквиру програма „Жене на изборима у Босни и Херцеговини“, који финансира Влада Краљевине Шведске, а имплементира Развојни програм Уједињених Нација (УНДП) у БиХ.

-Овај пројекат је намијењен оспособљавању младих дјевојака на пољу тржишта рада, а увидјевши значај овог пројекта одлучили смо да опрему уступимо на кориштење Дому омладине, како бисмо одржали пројекат. Овом приликом позивамо све младе који су заинтересовани да стичу знања и вјештине у области предузетништва, да дођу у Дом омладине и да се укључе у све активности – поручио је он.

Координатор пројекта „Жене на изборима у БиХ“ Наташа Баштинац казала је да се значај овог пројекта огледа у томе што је оспособљавање жена на тржишту рада један од приоритета и главних циљева локалног Гендер акционог плана, који би требало да буде усвојен у оквиру реализације овог пројекта.