Градоначелник након састанка: Одборници исказали спремност да раде, и даље немамо одговор руководства Скупштине о термину сједнице

Након консултативног састанка који сам одржао са руководством и одборницима у Скупштини града Бање Луке и даље немам одговор о термину одржавања редовне сједнице Скупштине Града.

Поручио је ово градоначелник Драшко Станивуковић, истакавши да, упркос спремности одборника, предсједник Скупштине није предложио термин Колегијума нити сједнице Скупштине.

-Није предложио термин за сједницу, јер претходно морају заузети политички став, а на тај став чека се већ 60 дана. Чекамо сједницу како би дјеца обољела од дијабетеса добила сензоре, као би грађани добили повољнији јавни превоз, и донацију од милион евра за рестаурацију Стакленца и уређење Парка „Петар Кочић“ – казао је он.

Нагласио је да извршна власт не може да ради без усвајања кровних докумената у Скупштини Града, те у име Бање Луке упутио молбу да се што прије закаже сједница како би могло да се настави са рјешавањем текућих питања.

-Без документа, дјеца обољела од дијабетеса не могу добити сензоре, не можемо увести ни повољнији јавни превоз, а и донација Европске уније у износу од милион КМ пропашће уколико до 7. фебруара не будемо имали усвојен документ – појаснио је Станивуковић, те додао да поред ових чекају и бројне друге значајне тачке.

Градоначелник је истакао, да су током састанка, сви доборници исказали спремност да већ у петак дођу на ванредну сједницу да усвоје тачку која се односи на ову донацију, али да се о овом приједлогу, као ни другом термину није изјаснило руководство Скупштине, што потврђује да је њихов циљ да Бања Лука буде у блокади.

-Какав политички став мора бити да се одржи сједница или да се прихвати нека донација – запитао се градоначелник, истакавши да је евидентно да су људи одлучни да не раде посао и да истрају на блокади Бање Луке.

Поновио је још једном да је од свега најбитније да се сједнице одржавају, те да је недопустиво да ни 1. фебруара нема одговор скупштинског руководства о термину одржавања Колегијума, нити сједнице Скупштине Града.

Градоначелник се осврнуо и на сутрашње засједање у вези са усвајањем ребаланса буџета, истакавши још једном да на усвајање ребаланса чека 6.000 људи, те да као предлагач у потпуности одговара за законитост предложеног документа.

-Одборницима се пријети кривичним пријавама уколико подрже ребаланс. Оно што ја могу да кажем да одборници немају никакве кривичне одговорности, јер једино градоначелник као предлагач је одговоран за законитост предложених докумената.Електропривреда је усвојила ребаланс за 2023. годину послије 20. јануара уз одобрење Владе Републике Српске и ИРБ-а, што значи да је то законски могуће. Ребаланс смо предложили прије четири мјесеца, па се питам чија је одговорност што је ребаланс гурнут ван календарске године – казао је Станивуковић.

Он је позвао одборнике да усвоје ребаланс због људи који чекају своје уплате.

Нико не треба због мене да усвоји ребаланс већ због студената, пољопривредника, запослених у Удружењу „Партнер“ и свих осталих који чекају новац – закључио је он.