Završeno uređenje izletišta za prvomajske praznike
Nadležne ekipe ovih dana su intenzivirale aktivnosti kako bi sva izletišta, parkovske i druge posjećenije javne zelene površine bile uredne, čiste i bezbjedne za korišćenje za predstojeće praznike.
Posebna pažnja bila je usmjerena na košenje zelenih površina i održavanje higijene, pa su tako uređene površine na izletištu „Šibovi“ i kod spomenika na Banj brdu.
-Nadležna odjeljenja Grada redovno održavaju izletišta tokom cijele godine, a ovih dana su ovi radovi bili intenzivirani kako bi sva izletišta, parkovske i druge posjećenije javne zelene površine bile uredne, čiste i bezbjedne za korišćenje za predstojeće praznike – navedeno je iz Odjeljenja za komunalne poslove.
Naglašavaju i to kako su tokom protekle sedmice pokošene su zelene površine na tri plaže u Zelenom Viru, igralište u Zelenom Viru, plaže u Srpskim Toplicama, Plaža za lica sa invalidtetom i plaža Šljunkara u Vrbanji, plaža kod Bijelog potoka (Ducani), a u toku je i uređenje izletišta Banj Brdo, Šibovi, Trešnjik, Suturlija, Vrelo Krupe, Mlinovi na Krupi, Erakova plaža.
-Ovo su ujedno i izletišta koja naši sugrađani najčešće posjećuju za prvomajske praznike. Pored košenja, intenzivirani su bili i radovi na čišćenju, uklanjanju otpada i pražnjenja korpi za smeće – naglasili su iz Odjeljenja za komunalne poslove.
Sa približavanjem prvomajskih praznika i očekivanim porastom broja izletnika, iz Odjeljenja za komunalne poslove pozivaju sve građane da se ponašaju odgovorno tokom boravka u prirodi, te da otpad odlažu isključivo na za to predviđena mjesta ili da ga ponesu sa sobom, kako bi zajednički doprinijeli očuvanju naših izletišta.
Iz Odjeljenja posebno naglašavaju važnost opreza pri korišćenju vatre te i ovom prilikom apeluju na građane da ne pale vatru na nepredviđenim mjestima i ne ostavljaju je bez nadzora, kako bi bio izbjegnut rizik od požara i osigurali bezbjednost svih posjetilaca.
