U subotu: Koncert za bebe u Banskom dvoru u sklopu „A String Fest-a“
Od 5. do 7. septembra 2025. godine u našem gradu biće održan „A String Fest“ – jedinstveni festival posvećen gudačkoj muzici i muzičkoj edukaciji.
Tokom tri dana trajanja festivala publici i učesnicima pružiće bogat program, koji uključuje koncerte, radionice i masterklasove renomiranih umjetnika iz regiona i Evrope.
U sklopu ovog festivala, u subotu 6. septembra sa početkom od 10.00 časova biće održan i koncert za bebe.
Kako je pojasnila ovlašteni potpisnik Odjeljenja za brigu o porodici i demografiju Adriana Basara – ovo je događaj koji će biti prvi put organizovan u Banjoj Luci.
-Dragi roditelji, u okviru „A String Festa“ pripremili smo poseban muzički doživljaj – koncert klasične muzike za bebe. Ovaj događaj koji se prvi put organizuje u Banjoj Luci, svesrdno je podržalo Odjeljenje za brigu o porodici i demografiju kako bismo našim najmlađima i njihovim roditeljima pružili jedinstveno iskustvo i podršku u prvim koracima odrastanja. Klasična muzika umiruje, podstiče razvoj pažnje i mašte kod beba, a roditeljima daruje dragocjene trenutke zajedničkog uživanja – kazala je Basara.
Dodala je i to kako svi zajedno gradimo grad u kojem porodice imaju svoje posebno mjesto i gdje i najmlađi mogu da osjete radost muzike od samog početka.
Podsjećamo, festival je otvoren za sve ljubitelje muzike, a ulaz na većinu događaja je slobodan.
Pored koncertnog programa, festival nudi i edukativne sadržaje za studente i mlade muzičare.
Ulaznice za koncerte i prijave za radionice moguće je rezervisati putem zvaničnog sajta festivala: www.a-string-fest.com
Program Festivala OVDJE.
