27.05.2025
Синдикална организација Градске управе: Недопустиво је да СНСД амандманима смањује средства за плате запосленим у Градској управи
Неприхватљиво је да СНСД амандманима на буџет умањује средства са ставке намијењене за плате радницима Градске управе.
Поручио је ово предсједник репрезентативне Синдикалне организације Градске управе Града Бања Лука, Радислав Гојковић.
Истиче да је ово недопустиво и да није у реду да се средства која су планирана за редовне исплате плате запосленим у Градској управи умање за чак 1,36 милиона КМ, док истовремено амандманима повећавају расходе за лична примања запослених у градским установама.
-Уколико их усвоје, амандмани СНСД-а значе смањење плате за запослене у Градској управи. Такође, амандманима је затражено и скидање готово цијелог гранта за репрезентативни Синдикат из којег, између осталог, се финанасирају програмске активности које се тичу свих запослених и из којих купујемо никољданске пакетиће за дјецу наших радника – навео је Гојковић.
