Градоначелник упутио честитку: Видовдан нас подсјећа на храброст и обавезу да чувамо слободу
Поводом Видовдана – крсне славе Војске Републике Српске, градоначелник Драшко Станивуковић упутио је честитку свим припадницима Трећег пјешадијског Република Српска пука.
-Видовдан је дан који нас подсјећа на храброст, част и истрајност нашег народа, али и на обавезу да чувамо мир, слободу и достојанство за генерације које долазе. Са дубоким поштовањем сјећамо се свих бораца који су своје животе и своју младост уградили у темеље Републике Српске, остављајући нам у аманет слободу коју данас живимо – навео је градоначелник.
Како је навео – наша је дужност да чувамо успомену на њихову жртву, да његујемо јединство и да градимо друштво у којем ће мир, међусобно поштовање и слога бити највећа побједа.
-Наше намјере на том путу најбоље осликава Централно спомен-обиљежје, које остаје трајни симбол захвалности и подсјетник на цијену слободе. Управо због више од 26.000 имена уклесаних у његове зидове, наша је обавеза да чувамо мир, јединство и слободу као највеће вриједности које су нам остављене у завјет – поручио је градоначелник.
Према његовим ријечима – нека нам Видовдан буде подсјетник да само заједно, чувајући своју традицију, вјеру и идентитет, можемо градити сигурну и просперитетну будућност.
-Желим вам добро здравље, снагу и мудрост да достојанствено наставите да чувате вриједности које су нас одувијек красиле – част, поштење, одговорност и љубав према отаџбини – навео је градоначелник на крају честитке.
