Поводом 33. годишњице пробоја Коридора градоначелник поручио: Коридор је био пут који је требало преходати да би Република Српска наставила корачати
Коридор је био живот, Коридoр је био уздах недостајућег кисеоника, Коридор је био стаза слободе, Коридор је био пут који је требало преходати да би Република Српска наставила корачати.
Поручио је ово градоначелник Драшко Станивуковић поводом 33. годишњице пробаја Kоридора, најславније битке Војске Републике Српске у протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату.
Он је истакао да је беспријекорна војна стратегија генерала Момира Талића, тактичка изведба јединица под командом Бошка Келечевића, Манојла Миловановића и Новице Симића донијела српском народу Крајине дуго жељену повезницу са Србијом све ове људе и комплетан Први крајишки корпус Војске промакла у команданте слободе Републике Српске.
-Камера Српске радио телевизије забиљежила je сада већ историјску реченицу генерала Новице Симића „Пут је слободан!” којом је окончана четрнаестодневна акција тек формиране Војске Републике Српске „Коридор 92” којим је трасиран пут за слободу. Имала је Војска Републике Српске у овом рату своју Церску битку, брдо смјештено на стратешком мјесту између Добоја и Дервенте гдје је вођена одсудна битка. Имала је свога Радомира Путника и Живојина Мишића у виду генерала Талића и Миловановића. Имала је и мотив, најхуманији могући: подарити кисеоник, живот и наду нашој дјеци, а цивилном становништву заштиту. И успјели су. Спајањем наша два корпуса Војске Републике Српске на Видовдан 1992. године постављене су сјеверне границе Републике Српске на Сави које је војска сачувала до краја рата – истакао је Станивуковић.
Такође је нагласио да жртве коридорске битке за кисеоник српски народ никад неће заборавити: погинулих 855 бораца Војске Републике Српске, 14 припадника МУП-а Српске, те 19 припадника МУП-а и Војске Републике Српске Крајине.
– Коридор је данас у историјским читанкама и у Републици Српској и у Србији, Коридор је наша највећа побједа у посљедњем рату и Коридор је опомена сваком нашем непријатељу како ће проћи ако икада и помисли да може својом војном чизмом да корача по српској земљи – закључио је градоначелник Бање Луке.
