О амандманима на буџет: Градоначелник поручио да СНСД наставља са кажњавањем Бање Луке и Бањалучана
-Толико о њиховој принципијелности. Укинули су грант “Аквани”, што значи само једно, желе да угасе још једно јавно предузеће. Ово је директан напад на јавну имовину и можемо слободно рећи да је “Аквана” стављена на списак изгубљених као и сва остала јавна предузећа која су уништили својим “стручним” кадровима – навео је градоначелник.
-Толико о њиховим причама о традицији и вриједностима. Укинули су субвенцију за аутобуску линију до Павловца, коју смо први пут обезбиједили у овом мандату, да би људи у том дијелу града коначно имали превоз до својих домова. Њима то, изгледа није важно. Предложили су новчани износ за асфалтирање Улице Тешана Подруговића у Дебељацима, који је довољан за завршетак 50 метара пута са свом пратећом инфраструктуром. Притом, прошле године смо предложили милион КМ за овај пројекат, што су они, наравно, одбили. Да ли је ово незнање или “велика инвестиција” за СНСД – упитао је градоначелник.
–Узели су новац са плата радника Градске управе, а све како би повећали плате радницима јавних установа и предузећа на чијем челу су њихови кадрови. Каква је ово политика? Ко овако воли град? Оваквим понашањем СНСД не води рачуна о граду, већ искључиво о себи. СНСД системски жели да уништи све што припада свим грађанима, како би сачували само оно што служи њиховим интересима. Оваквом политиком се не води град. Оваквом политиком се град гаси – рекао је градоначелник.
