Дјечије царство обиљежава 20 година постојања
Фестивал дјечије поезије „Дјечије царство“ ове године обиљежава значајан јубилеј – двије деценије успјешног рада и стварања. Од свог оснивања у Бањој Луци, Фестивал је окупио бројне генерације младих пјесника из цијелог региона, пружајући им простор за изражавање, учење и развој љубави према књижевности.
Током година, „Дјечије царство“ израсло је у један од најзначајнијих фестивала ове врсте, препознат по његовању талената и стварању трајних пријатељстава међу учесницима.
И ове године је на конкурс стигло преко 8.000 радова из свих земаља региона (преко 4.500 дјеце је послало радове) а најбољи међу њима, њих 74 је ушло у финале. Они ће се у петак, 24. априла године у 11.00 часова окупити у Позоришној сали у Обилићеву, рећи своје пјесме и борити се за додатне награде (сви финалисти су добитници титуле „Кључар Дјечијег царства“), и за апсолутног побједника фестивала Малог принца/Малу принцезу Дјечијег царства.
Дан прије финала, 23. арпила у Дому омладине у 19.00 часова биће „крунисан“ „Принц Дјечијег царства“ – Дејан Алексић, који добија награду за животно дјело и дорпинос дјечијем одрастању.
Организатори, УГ „Култарт“ позивају све љубитеље поезије да се придруже прослави овог значајног јубилеја.
Покровитељ овог фестивала је традиционално Град Бања Лука.
