Спремни за удомљавање: Сви пси из азила у Рамићима пресељени на Мањачу

 Фото: А. Чавић

Фото: А. Чавић

Окончани су лоши услови за укупно 121 јединку, које су коначно из некадашњег, неусловног азила у Рамићима, пресељене у азил на Мањачу, гдје сада имају достојне услове за живот и боравак у свом привременом дому.

-Послови око новог азила на овом локалитету приведени су крају – рекао је овлаштени потписник у Одјељењу за комуналне послове Бориша Мандић, те је додао да је азил у Рамићима, који је био неуслован за свакодневни боравак паса, затворен.

Радови на објекту постојећег азила на Мањачи приведни су крају, те сви пси сада имају боље услове за живот и боравак на том локалитету.

-Спремни смо да завршимо све на новом објекту азила и ово је добар почетак. Посљедњих неколико мјесеци слушали смо глас јавности, али морам да кажем да не можемо преко ноћи да донесемо одлуке. Узећемо у обзир и чињеницу да се овај азил прошири јер имамо проблем, не само са напуштеним псима, него и са угинулим животињама на путу и слично – казао је Мандић.

-Све јединке су обрађене и спремне за нове власнике – додала је шеф Одсјека за заједничку комуналну потрошњу и заштиту животне средине, Љубинка Антић-Моравац, а сви пси су у свој привремени дом смјештени у складу са прописаним стандардима.

-Јединке су кастриране, стерилисане, све су обрађене против вањских и унитрашњих паразита. Прошли су преглед ветеринара. Дакле, сви су здравствено обрађени, а прошли су и тест карактера – казала је она.

Додала је да је у овај објекат више пута проваљивано, те да је због тога уграђен видео наздор.

Азил на Мањачи сада задовољава све потребе, које су достојне за живот свих јединки, које се налазе овдје.

-Поставили смо палете, лампе за гријање. Оградили смо и боксове, храну смо набавили, увели смо и топлу воду. Направићемо и простор за карантин, ту ће да бораве јединке које су тек пристигле у азил, како би урадили здравствене прегледе и тест карактера. У току је јавна набавка за постављање столарије, а за ту намјену имамо 30 хиљада КМ, то нам је сада  приоритет. Када завршимо ово у потпуности, план је да се оспособи и други објекат, у који би смјестили административни центар, а у догледно вријеме би и оградили зелену површину код азила, како би јединке могле да проводе вријеме вани – закључила је Антић – Моравац.

Обиласку азила присуствовали су и представници Удружења „Wag Wag“, као и волонтери који се баве заштитом напуштених животиња.

У азил на Мањачи може да буде смјештено 150 јединки, а сви суграђани који желе да удоме пса могу то и да учине по једноставној процедури.