Radna tijela gradonačelnika

Home / Početna / Radna tijela gradonačelnika

Savjet za ekonomska pitanja i razvoj

  • Bojan Risović, predsjednik Savjeta,
  • Radenko Komljenović,
  • Saša Trivić,
  • Darko Partalo,
  • Vedran Pušić,
  • Marinko Umićević,
  • Nebojša Ninić,
  • Rade Babić,
  • Dalibor Šajić,
  • Nikolas Peni,
  • Borko Torbica.

Savjet za izradu urbanističkog plana

  • Prof. Ivan Rašković, dipl.inž.arh. – predsjednik Savjeta,
  • Prof.dr Brankica Milojević, dipl.inž.arh.
  • Prof.dr Milenko Stanković, dipl.inž.arh.
  • Prof. Janez Koželj, dipl.inž.arh.
  • Prof. dr Vladan Đokić, dipl. inž.arh.
  • Prof.Krešimir Rogina, dipl.inž.arh.
  • Aleksandar Seizović, dipl.inž.arh.
  • Prof. dr Branko Stanić, dipl. inž.saobr.
  • Petar Vasiljević, dipl.inž.maš.
  • Prof. dr Ljiljana Došenović, dipl.inž. pejz.arh.
  • Vladimir Đorđić, dipl.inž.građ.
  • Prof.dr Radoslav Gajanin, ljekar spec.i supspec.
  • Mr Gordana Glogovac, dipl.inž.građ.
  • Prof.dr Goran Trbić,
  • Nikola Stupar, dipl.inž.elektro.
  • Doc. dr Gordana Rokvić, dipl.inž.poljop.
  • Dr Igor Kuvač, dipl.inž.arh.
  • Jelena Brkić, dipl. prostorni planer
  • Dr Stevo Pucar, dipl. ekonomista

Savjet za pripremu i učešće Grada Banja Luka u programu „Evropska prestonica kulture 2024. godine“

  • Igor Radojičić, gradonačelnik – predsjednik Savjeta,
  • Neven Stanić, v.d. načelnika Odjeljenja za kulturu, turizam i socijalnu politiku,
  • Tanja Đaković, pomoćnik ministra za kulturu u Ministarstvu prosvjete i kulture,
  • Ljiljana Petrović Zečić, direktor JU „Narodna i univerzitetska biblioteka Republke Srpske“
  • Miladin Savić, direktor JU „Muzej Republike Srpske“,
  • Ljiljana Labović, direktor JU „Dječije pozorište Republike Srpske“,
  • Predstavnik JKU „Banski dvor – Kulturni centar“,
  • Nenad Novaković, direktor  JU „Narodno pozorište Republike Srpske“,
  • Bojan Stojnić, direktor JU „Arhiv Republike Srpske“,
  • Sanda Dodik, dekan Akademije umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci,
  • Luka Kecman, prorektor za kadrovske i materijalne resurse Univerziteta u Banjoj Luci i profesor na Akademiji umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci,
  • Ivan Otašević, direktor „Banjalučke filharmonije“,
  • Ljubiša Savanović, direktor Gradskog pozorišta „Jazavac“,
  • Mladen Matović, vanredni profesor na Akademiji umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci i dirigent i umjetnički rukovodilac kamernog hora „Banjalučanke“,
  • Nemanja Savić, direktor Muzičke škole „Vlado Milošević“,
  • Slobodan Nagradić – direktor Republičkog zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasljeđa Republike Srpske,
  • Mirna Savić Banjac, odbornik u Skupštini Grada,
  • Vanesa Kremenović, vanredni profesor na Akademiji umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci i dirigent „Banjalučke filharmonije“,
  • Maja Dodig, profesor na Arhitektonsko-građevinsko-geodetskom fakultetu Univerziteta u Banjoj Luci,
  • Mladen Miljanović, prodekan za međunarodnu saradnju Akademije umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci,
  • Zoran Pejašinović, JU „Gimnazija“,
  • Milenko Savanović, predsjednik Radničkog kulturno-umjetničkog društva „Pelagić“,
  • Nemanja Knežević, direktor Ansambla narodnih igara i pjesama „Veselin Masleša Banja Luka“,
  • Predstavnik Udruženja književnika,
  • Nada Puvačić,
  • Milorad Petrić,
  • Brankica Janković, direktor agencije „Aquarius“ i muzičkog festivala „Demofest“,
  • Dajan Javorac, kreativni direktor marketing agenicje „MANIA“,
  • Zoran Banović, redovni profesor na Akademiji umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci,
  • Muharem Insanić, profesor,
  • Nikola Pejaković, pozorišni reditelj,
  • Aleksandar Pejaković, umjetnički direktor „Banjalučkog studentskog pozorišta“,
  • Nataša Glišić, vanredni profesor na Akademiji umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci,
  • Borjana Mrđa, viši asistent na Akademiji umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci,
  • Dejan Andrić, „Nevid teatar“.

Tim za pripremu i učešće u programu „Evropska prestonica kulture 2024. godine“

Marko Bilbija – šef Tima 

Monika Ponjavić, programsko – projektni dio aplikacije– član,  

Mladen Matović, umjetnički dio programa – član

Uroš Đurić, umjetnički dio programa – član,

Sarita Vujković, umjetnički dio programa– član

 

Ivan Rašković,  oblast infrastrukture i prostornog planiranja – član,

Ognjen Šukalo, oblast inrastrukture i prostornog planiranja – član,

Siniša Kurteš, oblast finansija – član,

Nikola Kužet, oblast marketinga i promocije – član,

Dijana Grbić, Grad Banjaluka – član.